TR | EN

Elastik Kaplin

Falk WRAPFLEX Elastik Kaplin

Montaj Kolaylığı

Dişli yapıdaki element adı verilen elastik parça, göbekler arasında bağımsız olarak yerleşmesinden ötürü, kaplin montajını oldukça basit hale getirmiştir. Mükemmel yapısı sayesinde kullanıcının en büyük sıkıntısı olan ağır ve zor şartlarda montaj dezavantajını, tamamen kolaylaştırılmış ve basite indirgenmiştir. Bu sayede kullanıcı hem kolaylıkla ürünü uygulamasına adapte etmiş hem de süreden tasarruf sağlamış olacaktır.

Yerinde Parça Değiştirme

Falk Wrapflex elastik kaplinler, motor ya da tahrik elemanının yerini değiştirmeden ürünün değişimine imkan sağlamaktadır. Birbirinden bağımsız üç parçalı yapısı sayesinde kısa sürede demontaj ve montaj imkanı sunan Falk Wrapflex tipi elastik kaplinler kullanıcının işini kolaylaştırmakta ve motor ya da tahrik elemanını taşıma, yerinden oynatma zahmetlerini ortadan kaldırmaktadır.

Bakım gerektirmez

Yağsız çalışma özelliğine sahip Falk Wrapflex tipi elastik kaplinler, diğer tip kaplinlere göre kullanıcıya işletim maliyetlerini düşürme imkanı sunmaktadır. Diğer kaplinlere göre en üstün avantajı bakımsız olarak çalışabilmesidir. Poliüretan malzemeden imal edilen elastik element parçası ana bakım maliyetlerini minimum seviyeye indirmiştir.

Dayanıklı ve uzun ömürlü

Poliüretan malzemeden imal edilen elastik parça yüksek sıcaklıklarda dahi çalışabilme özelliğine sahiptir. -40 ila +95 derece sıcaklıklar arasında sorunsuz çalışabilme özelliğine sahip Falk Wrapflex tipi kaplinler daha yüksek sıklıklarda çalışan sistemler için özel elastomer parça imalatı ile her türlü ortam şartında çalışabilme özelliğine sahiptir. Epoxy malzemeden üretilen kapak parçası yüksek alaşımlı çelikten imal edilen göbekler paslanmaya karşı yüksek dayanımlı ve özellikle gıda sanayiinde çalışmaya uygundur.